Türkçe

İLETİŞİM

0 505 745 82 53

Basketbol Okulu Grupları

ÜRÜNLERİMİZ

Yıldız Takım Midilli de

3504 kez bakılmış
19 Eylül 2009
20:40
50 yıl aradan sonra bir Ayvalık takımı Midilli’de…

Midilli ile Ayvalık arasında gelişen dostluk ilişkileri spor alanında da gözükmeye başladı. Haziran ayında Ayvalık Belediyesinin katkılarıyla Ayvalık’ta ilk kez düzenlenen 1.Uluslararası Ayvalık Basketbol Turnuvasına Midilli’nin Palllesviakos takımı katılmıştı. Karşılıklı dostluk ilişkilerini geliştiren bu turnuva sonunda Pallesviakos takımı çok memnun ayrılmış ve takımımızı Midilli’ye davet etmişti.

Ayvalıkgücü Bld .Spor, Midilli davetini 16-18 Eylül 2009 tarihleri arasında gerçekleştirdi. 15 kişilik bir kafile ile Midilli’ye giden Ayvalıkgücü Bld.Spor  takımı 50 yıl aradan sonra Midilli’ye giden spor takımı oldu. Daha da önemlisi tarihte basketbol dalında Midilli’de maç yapan ilk Türk takımı ünvanını aldı.

Takımız, Midilli de çok iyi karşılandı ve dönünceye kadar herkesten büyük  ilgi gördü. Yerel basın ve televizyon kanalları olayı aktardı.

16 Eylül akşamı Midilli’ye uğurlanan Ayvalıkgücü Bld.Spor Yıldız Basketbol Takımı ile Pallesviakos Basketbol A Takımı (büyük yaş grubu) ile gece bir maç yaptı. Yapılan maç dostluk havasında gerçekleşti. Günün anısı için karşılıklı hediyeler, kupa, madalya şilt verildi.

17 Eylül sabahı, Ayvalıkgücü Bld.Spor Basketbol Takımı, Midili Belediyesine davet edildi. Belediye Meclis Salonunda ağırlanan takımımıza yerel basın yoğun ilgi gösterdi. Meclis Salonunda ekibimize hitap eden Belediye Başkan Vekili; bu tür aktivitelerin karşılıklı olarak devam etmesini istediklerini,  50 yıl aradan sonra yapılan bu sportif ziyaretten memnun olduklarını dile getirdi.  Midilli TV kanalları tarafından görüntüler alındı.

Ayvalıkgücü Bld.Spor Kulüp Müdürü Suat TAŞ , Midilli’ye Ayvalık’tan ve Belediye Başkanımız Hasan Bülent TÜRKÖZEN ’den selam ve sevgiler getirdiğini, ikili ilişkilerin geliştirilmesi açısından spor müsabakalarının tekrarlanmasının iyi olacağını düşündüğünü söyledi.

Yerel televizyon kanalı TV MİDİLLİ,  Ayvalıkgücü Bld.Spor Basketbol Takımı Antrenörü Cavit SARIBEY ile bir röportaj yaptı. Ziyaret hakkındaki görüşlerini dile getiren Cavit SARIBEY;  “Midili’de bulunduğumuz için heyecanlı ve mutluyuz. Geldiğimizden beri takımımıza gösterilen ilgi ve misafirperlik çok güzel , dostluk ilişkilerine sportif olarak katkıda bulunduğumuz için sevinçliyiz. Oyuncularım ile Pallesviakos takımı oyuncuları birbirleri ile kaynaşmaya başladı. İki kulüp arasındaki ilişkiler gelişerek devam edecektir.” dedi.

17 Eylül akşamı Yıldız Takımlar karşı karşıya geldi,  maç çok çekişmeli geçti ve normal süresi   58-58 berabere bitti. Uzatma periyodunda daha az hata yapan Pallesviakos, attığı basketlerle maçı 66-62 kazanmasını bildi.

18 Eylül sabahı Ayvalığa dönüş yapıldı. Ayvalık Limanında aileleri tarafından karşılanan Ayvalıkgücü Bld.Spor Basketbol Takımı bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Midilliye giden Teknik Ekip ; Kulüp Müdürü Suat Taş , Antrenör Cavit SARIBEY

Yıldız Takım Oyuncuları ; Ahmet Suat KANDEMİR, Hasan KUMCUOĞLU, Egemen Başar SARIBEY, Anıl HATİP, Ahmet Kaan  KARAYELLİ, Kadir Can KOCABATTAL, Utku SARIBEY, Berk AKINCI, Emre EVİRGEN, Kaan KARADAĞ, Berkay GÖKÇEN.

< ---------  Midilli de Fotoğraflarını yandaki linkten görebilirsiniz.

HEP YANIMIZDALAR

                 

 

  

Diğer Sayfalarımız

   
 

YAZARLAR

 


 

ABK Hatıra Ormanı

KULÜP HAKKINDA

29/09/2020 Gün Ortalama:326  Bugün 66 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:3.235.101.50