TürkçeİLETİŞİM

0 505 745 82 53

Basketbol Okulu Grupları

ÜRÜNLERİMİZ

 soft++


Okul ve Spor

İzlenme 7322

 

 Her spor dalında olduğu gibi, basketbol branşında da, takım üyelerinin bedenlerinin ve kabiliyetlerinin yanı sıra, düşünce güçlerinin ve doğru karar verme yeteneklerinin de çok gelişmiş olması gerekmektedir. Bu da kültür ve beyin jimnastiği ile geliştirilebilecek bir özelliktir.

Devam ettiğimiz okulların birer öğrenim ve kültür yuvası olduğunu düşünürsek dersler ile basketbolun arasındaki bağ kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

 

Derslerinde başarılı olamayan öğrencilerin basketbol ailesinde veya gelecekteki hayatlarında üst seviyede görev almaları hiçte kolay olmayacaktır.

 

Okul ve derslerimizden arta kalan zamanları değerlendirmek ve programlı olmak başarıyı yakalamanın en kolay yoludur.

 

 Ailelerimizin en büyük dileği hiç şüphesiz çocuklarının başarılı, sağlıklı ve mutlu olmasıdır. Bu istek çocukları için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan ailelerin en doğal hakkıdır.

 

Bir öğrenci zamanını programlı olarak kullanırsa hem derslerinde hem de sahada başarılı olmaması için hiç bir sebep yoktur. sporcu olmak için sadece antrenman yapmak yeterli olsaydı bütün sporcular cahil kalırdı, oysa basketbolcuların büyük bir çoğunluğu üniversite mezunu veya öğrencisidir.

 

Kendine çok iyi bakan bir basketbolcu 35 yaşına kadar sahadaki görevine devam edebilmektedir. Ya sonra?

 

Eğer iyi bir eğitim almamışsa eski bir sporcu olarak hayatının geri kalan bölümünde başarısızlığa mahkum olur.

 

 Oysa iyi eğitim alan ve okullarında başarılı olan oyuncular gerek spor çevrelerinde gerek diğer alanlarda başarılarını sürdürmektedirler.
HEP YANIMIZDALAR

                 

 

  

Diğer Sayfalarımız

   
 

YAZARLAR

 


 

ABK Hatıra Ormanı

 soft++

KULÜP HAKKINDA

 soft++

11/05/2021 Gün Ortalama:0  Bugün64 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.210.184.142