TürkçeİLETİŞİM

0 505 745 82 53

Basketbol Okulu Grupları

ÜRÜNLERİMİZ

 soft++


Coach

İzlenme 7719

“COACH” kelimesi dilimize İngilizce'den girmiştir. Türkçe'de tam karşılığı olmamakla birlikte antrenör anlamına gelmektedir.

 

 Coach basketbol oyununun inceliklerini öğrenebilmeniz için sizlere deneyim ve birikimlerini aktaran kişidir. Coach takımın bir parçası ve lideri olduğu için çoğu zaman sizlere arkadaşlarınızdan, hatta ailenizden bile daha yakındır. Takımın ve oyuncuların başarısı için herkesten daha fazla çalışan coach’larımıza saygı göstermeli, onlara yardımcı olmalıyız. Saha dışında da coach’larımıza sorunlarımızı anlatabilir ve onlardan yardım isteyebiliriz. Coach’ların en önemli övünç kaynağı takımlarının ve oyuncularını başarısıdır.

 

Oyuncular antrenman ve maçlarda coach’larını çok iyi dinlemeli ve verdiği taktikleri sahada uygulamaya çalışmalıdırlar.

 

Coach hiç bir oyuncusuna farklı davranmaz, onun gözünde bütün oyuncular eşdeğerdir. Önemli olan takımın başarısıdır. Oyun içinde hangi oyuncuyu ne zaman ve nerede kullanacağını coach’tan daha iyi kimse bilemez.

 

İyi bir basketbolcu olabilmek için ilk kural coach’un tavsiyelerini dinlemektir.

 

Antrenörünün senden daha bilgili ve deneyimli olduğunu unutma, COACH’un her söylediğini kelimesi kelimesine yerine getirebilmek için bütün gücünle çalış.
HEP YANIMIZDALAR

                 

 

  

Diğer Sayfalarımız

   
 

YAZARLAR

 


 

ABK Hatıra Ormanı

 soft++

KULÜP HAKKINDA

 soft++

11/05/2021 Gün Ortalama:0  Bugün65 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:3.210.184.142